Back

Globėjų diena nacionaliniame vasaros festivalyje VAIKAI YRA VAIKAI

Liepos mėnesio pirmas sekmadienis yra Globėjų diena. Vaiko gerovės centro „Gynia“ Globos centras jungėsi prie šios gražios iniciatyvos ir organizavo įvairias veiklas: šventė Globėjų dieną nacionaliniame vasaros festivalyje VAIKAI YRA VAIKAI ir visą savaitę (2021.06.28 – 2021.07.04) vyko įvairūs renginiai, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į be tėvų globos likusius vaikus, paskatinti ryžtis eiti globos keliu. 


-Birželio 28 d. Televizijos laida „Tėčio reikalai“. Pokalbio laida su globėjais apie jų globos gerąją patirtį globojant vaiką.


– Birželio 29 d. Fotografijų parodos „Vaikai yra vaikai“ atidarymas Raudondvario kultūros centre. Vaikai – tai brangiausia, ką turime, dėl ko gyvename, dėl ko šypsomės ir verkiame. Visada turime ką apkabinti, priglausti ir mylėti. Vaikai yra tarpininkai visame kame.
Fotografijų autoriai: globėjas Saulius Kasparavičius ir Vaiko gerovės centro “Gynia” globos koordinatorius Marius Rišys.


– Birželio 30 d. Globojamų vaikų piešinių parodos atidarymas prekybos centre „Mega“. Vaikai atradę namus ir mylinčias globėjų širdis, dėkoja jiems už rūpestį ir šilumą. Ne visada esame tokie drąsūs, kad pasakytume tai garsiai, tad piešinių parodos “Dovana globėjui” pagalba vaikai atskleidžia savo pagarbą ir jausmus globėjams, kurie sąmoningai atvėrė savo namų ir širdies duris.


– Birželio 30 d. Šeimų piknikas. Susitikimas globos centro darbuotojų su globėjais ir globojamais vaikais, pramoginės veiklos dalyviams. Būdamas visiškai vienas, net turėdamas gražiausių norų ir geriausių sugebėjimų, mažai ką gali padaryti, tačiau kai prie gerų darbų prisideda geranoriški žmonės – rezultatas visuomet džiugina. Mums į pagalbą, su pačiais geriausiais linkėjimais, atskubėjo klounas Vytukas kartu su klounu Žygiuku Žygio festas


– Liepos 2 d. pasakų skaitymo popietė. Iššūkius, su kuriais susiduriama auginant vaiką, gali padėti įveikti ne kas kita, kaip pasakos. Pasakos išties labai svarbi dalis tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaiko gerovės centras „Gynia“ kartu su Babtų kultūros centras režisiere Gabija Blažėnaite organizavo pasakų skaitymo popietę, kurios metu buvo sekamos būsimų globėjų sukurtos pasakos GIMK mokymų metu. Pasakos kuriamos, kad vaikai suprastų ir žinotų savo tikrąsias šaknis, kad suprastų įvaikinimo (globos) faktą..


– Liepos 4 d. Globėjos interviu „Geroji patirtis globoje“ ir savaitės renginių reportažai. Globėjai pasidalino savo sėkmingos globos istorija ir patarimais apie paauglio globą. Dažnu atveju, kalbėdami apie globą, įsivaizduojame jauną šeimą globojančią mažą vaiką. Tačiau pasitaiko gražių išimčių, kada jauna šeima tampa paauglio globėjais: su nuoširdžiu rūpesčiu, išmintimi, priimantys kasdienio gyvenimo iššūkius jie kuria ryšį su vaiku. https://youtu.be/Vtm5KXfpMPs

Už įsimintinas akimirkas nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie globos savaitės renginių organizavimo ir tariame AČIŪ Jums, globėjai, kad atveriate širdis ir namų duris. Ačiū, kad esate. 

 

Skip to content